hamburger icon

Rowery customowe robione na zamówienie – plusy i minusy

Rowery customowe, czyli produkowane na zamówienie dla klienta, to coś więcej niż sposób na wyrażenie siebie i zabłyśnięcie w tłumie. Choć wcale nie uważamy, żeby to było złe! Widzimy po prostu całą masę innych zalet produkcji rowerów typowo pod wymagania danego klienta. Musimy jednak pozostać obiektywni - takie rozwiązanie ma także swoje wady. Chcesz wiedzieć jakie?

Masowa produkcja nie jest dla wszystkich

Niektóre osoby, ze względu na swoje uwarunkowania fizyczne muszą dopasowywać się do roweru, jaki dostępny jest w salonie. A tak nie powinno być! To rower powinien być dopasowany, a nie na odwrót. Przyjęło się, że rowery na zamówienie to drogie rozwiązanie dla bogatych, a prawda jest zupełnie inna. Projektując własny rower masz szansę rozłożyć budżet tak jak uważasz. To Ty dobierasz poszczególne elementy i wiesz, na czym najbardziej Ci zależy. Możesz więc postawić na porządne hamulce i dopasowaną ramę, a nie koniecznie chcieć najdroższe przerzutki.

Rower, który dokładnie odpowie na Twoje potrzeby

Przede wszystkim rower można użytkować na różne sposoby i wykorzystywać w różnych celach. Każdy z nas ma także inne potrzeby czy oczekiwania. Zamawiając rower stworzony dokładnie pod nie, otrzymujesz produkt, który dostosowany jest do Twojego stylu życia. Powinien więc idealnie spełniać swoją rolę.

Oczywiście to co jest zaletą, może się okazać także wadą. Podstawą w tym zestawieniu jest specjalista, który zna się na rzeczy. Klient nie zna się na wszystkich szczegółach dotyczących konstrukcji roweru, bo wcale się na tym znać nie musi. To właśnie pracownik powinien umieć zadać pytania w ten sposób, aby wyciągnąć to co najistotniejsze dla danej osoby i pomóc jej w stworzeniu idealnego roweru. W przeciwnym razie nie będzie to idealnie dopasowany rower, a jedynie składanka z drogich części na zamówienie.

Dostajesz dopracowany produkt

Rower na zamówienie to produkt wykonywany ręcznie. Nie masowa produkcja czy taśmowe składanie poszczególnych komponentów. Tutaj masz pewność, że każdy poszczególny element został dobrze skręcony czy wyprofilowany. Nie ma miejsca na niedociągnięcia. To właśnie ta dbałość o szczegóły zachwyca wiele osób.

Kiedy rower używany jest jedynie sporadycznie

Czy jednak rower na zamówienie będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego? Z pewnością nie. To rozwiązanie, które odpowiada na indywidualne potrzeby i idealnie sprawdzi się tam, gdzie standardowa oferta nie spełnia oczekiwań klienta. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Mamy tutaj na myśli szczególnie te osoby, które rower traktują raczej jako dodatkowe hobby, a na wycieczkę udają się mniej więcej raz do roku. W tym przypadku będzie to zdecydowanie zbędny wydatek. No chyba, że chęć posiadania wyjątkowego roweru i możliwość zabłyśnięcia choć ten raz do roku, jest dla Ciebie istotna.

Comments are closed.