hamburger icon

Centrum piast wielobiegowych

Centrum piast wielobiegowych - Warszawa

Przerzutki muszą działać płynnie, aby jazda rowerem była nie tylko przyjemna, ale w ogóle możliwa. Na piasty wielobiegowe spore grono rowerzystów w ogóle nie zwraca uwagi, aż do momentu wystąpienia awarii. Każdy niepokojący dźwięk, zgrzytanie, ocieranie, trudno wchodzące lub samoczynnie przeskakujące biegi to ostrzeżenie, które powinieneś potraktować serio. Niewprawionemu użytkownikowi ciężko postawić diagnozę, nie mówiąc o naprawie usterki. Okazuje się, że nowoczesne piasty wielobiegowe renomowanych marek, takich jak Shimano czy Rohloff sprawiają problemy nawet niektórym serwisantom.

Zamiast szukać osoby, która podejmie się przeglądu, konserwacji czy wreszcie naprawy piast powyższych firm, odwiedź nasze Centrum Piast Wielobiegowych. Serwisujemy piasty wielobiegowe z pełną biegłością, bazując na oryginalnych częściach zamiennych.

Wyślij do nas koło z piastą wielobiegową korzystając z formularza

Nasza siedziba mieści się w Warszawie (dzielnica Praga). To doskonała lokalizacja dla rowerzystów z całej Polski. Dlaczego? Ponieważ w razie wystąpienia awarii, możesz wysłać do nas samo koło z piastą wielobiegową. To naprawdę wygodna opcja, dzięki której oszczędzasz czas. Nie musisz już korzystać z usług przypadkowego serwisu w Twojej okolicy. Wybierz specjalistyczny punkt, w którym najlepiej zatroszczymy się o Twoją piastę.

Jak zgłosić usterkę, gdy doszło do uszkodzenia piasty rowerowej? Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny poniżej i wyślesz na wskazany adres dobrze zapakowaną i zabezpieczoną część. Najlepiej, jeśli w tym celu skorzystasz z opcji wysyłki kurierskiej. Uszkodzoną piastę rowerową naprawimy w najkrótszym możliwym czasie z wykorzystaniem oryginalnych części.

UWAGA!!!

Idziemy na rękę wszystkim rowerzystom z całej Polski. Żeby wysłać do nas uszkodzoną piastę, wystarczy wysłać samo koło a co lepsze nie musisz zamawiać kuriera, możesz skorzystać z usługi "door-to-door" czyli to my zlecamy kuriera a w Twoich rękach pozostaje tylko bezpieczne spakowanie koła do wysyłki. Czysta oszczędność czasu.

Naprawioną piastę odsyłamy najpóźniej do 48h po wykonaniu serwisu, chyba że klient życzy sobie inny termin wysyłki.

Dostarczane koło przed odbiorem musi zostać zdemontowane z roweru i przygotowane (spakowane) do wysyłki.
Koszt odbioru przesyłki od klienta (1 paczka) to 25zł wraz z ubezpieczeniem przesyłki do 6000zł.
W przypadku przesyłki powrotnej, jej koszt to 20zł (przedpłata) lub 25zł (pobranie).

Wybierając serwis z odbiorem przesyłki od Państwa, prosimy o podanie daty odbioru. Po zgłoszeniu naprawy otrzymają Państwo od nas list przewozowy który należy wydrukować i nakleić na paczkę.

Formularz zgłoszeniowy

  Dane kontaktowe

  Nasza oferta - serwis Warszawa

  Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny piast wielobiegowych Shimano i Rohloff, zarówno współczesnych, jak i kilku(nasto)letnich. Nie tylko naprawiamy piasty, ale także sprzedajemy.

  Aby zwiększyć Twoje poczucie bezpieczeństwa, na każdą wykonaną naprawę udzielamy gwarancji. Jako jedyni jesteśmy gotowi wziąć pełną odpowiedzialność za powierzony sprzęt sportowy.

  Ekspertyza piasty kosztuje 60zł jeżeli jednak potwierdzisz koszty naprawy wtedy jest bezpłatna.

  Serwisujemy piasty planetarne takich marek jak

  • Rohloff (SERVICE PARTNER) - pełen zakres napraw
  • Shimano (Certyfikowany punkt serwisowy) - pełen zakres napraw

  Piasty wielobiegowe zwiększają radość z jazdy rozwiązując kilka wad zewnętrznych przerzutek

  • nie spada nam łańcuch
  • zmieniamy biegi na postoju
  • liniowa zmiana biegów: od niskich do wysokich
  • większa trwałość biegów gdyż są schowane w piaście
  • można zastosować napęd paskowy GATES Carbon Drive
  • można użyć osłony by ochronić łańcuch przed żywiołami i ubrania przed łańcuchem
  • opcjonalny hamulec w pedałach, upraszcza rower
  • schludny i czysty wygląd

  Jednymi słowy, piasty wielobiegowe dają większą radość z jazdy rowerem i zwiększają bezobsługowość. Mniej pracy przy rowerze - więcej czasu na jazdę.

  Aby nasze piasty pracowały tak, jak w zamyśle inżynierów i służyły nam jak najdłużej, należy regularnie dokonywać przeglądów, wymieniać olej, smarować łożyska i trzymać się ściśle zalecanych interwałów serwisowych. W poniższej tabeli pokazujemy interwały w jakich producent zaleca wymianę oleju, ewentualne czyszczenie i wymianę smarów stałych:

  • Rohloff - SPEEDHUB 500/14 - interwał co 12 mies. / 5.000km
  • Pinion - P-Line i C-Line - interwał co 12 mies. / 10.000km
  • Kindernay VII i XIV - interwał co 12 mies. / 5.000km (pierwsza wymiana oleju po 1.000km)
  • Shimano - Alfine 11 - interwał co 24 mies. / 5.000km (pierwsza wymiana oleju po 1.000km)
  • Shimano - Alfine 8 - interwał co 24 mies. / 5.000km
  • Shimano - Nexus Inter-8 - interwał co 24 mies. / 5.000km
  • Shimano - Nexus Inter-7 - interwał co 24 mies. / 5.000km
  • Shimano - Nexus Inter-5 - interwał co 24 mies. / 5.000km
  • Shimano - Nexus Inter-3 - interwał co 24 mies. / 5.000km
  • Sturmey Archer - producent nie wymaga okresowych przeglądów
  • Enviolo (NuVinci) - producent nie wymaga okresowych przeglądów
  • SRAM (Sachs) - producent nie wymaga okresowych przeglądów
  Dlaczego warto wybrać nasze Centrum Piast Wielobiegowych?

  Sami jeździmy na rowerach, dlatego rozumiemy potrzeby wszystkich kolarzy. Bez względu czy jeździsz hobbystycznie, traktujesz rower jako środek transportu czy marzysz o zawodowstwie pomożemy Ci przygotować jednoślad do codziennego użytku. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą rowerów na zamówienie oraz rowerów na pasek.

  Shimano jest najbardziej rozpoznawalną japońską marką, do której należy większość światowego rynku osprzętu rowerowego. Komponenty odpowiedzialne za napęd, czyli przerzutki, dźwignie zmiany biegów, hamulce, łańcuch, zębatki oraz piasty są najistotniejsze w rowerze, ponieważ, są niezbędne do prawidłowego działania roweru.

  Serwis Alfine

  Shimano pogrupował swoje produkty w tak zwane grupy osprzętu. Warto więc wiedzieć, czym różnią się poszczególne z nich. Jedną z grup są komponenty Shimano Alfine – czyli specjalna grupa dedykowana do rowerów miejskich.
  Grupę Alfine przeznaczoną dla wymagających miejskich rowerzystów oprócz najwyższej jakości konstrukcji, cechuje uniwersalność i płynne działanie. Bez względu na konfigurację, 8-czy 11-rzędową, komponenty Shimano Alfine zapewniają czysty wygląd i dużą rozpiętość przełożeń dopasowanych do każdej ramy. W naszym Centrum Piast Wielobiegowych specjalizujemy się w serwisie osprzętu Shimano Alfine, oferując kompleksową obsługę i naprawę tych zaawansowanych technologicznie komponentów