hamburger icon

Rowery z napędem paskowym Gates Carbon Drive wymagają specjalnej ramy. W przeciwieństwie do łańcucha, nie ma możliwości rozpięcia paska, przełożenia go przez tylne widełki i ponownego złożenia w celu instalacji. Zamiast tego, aby zainstalować pasek, musimy rozłożyć ramę. Niektórzy producenci oferują gotowe ramy pod napęd paskowy Gates, aczkolwiek dostępność jest wciąż dość niewielki. Jeśli nie chcesz kupować specjalnej ramy, inną opcją jest konwersja istniejącej ramy do napędu paskowego.

Niektóre ramy rowerowe można zaadaptować, aby umożliwić instalację paska Gates. W celu modyfikacji ramy należy usunąć kawałek tylnych widełek i zastąpić go niestandardowym łącznikiem dopasowanym do średnicy tylnych widełek. Odpowiedni montaż łącznika i jego dopasowanie gwarantuje jego trwałość. Po instalacji łącznika rama jest kompatybilna z napędem GATES Carbon Drive tym samym można przystąpić do zakładania zębatek, oraz montażu i napinania paska.

Beat Bike oferuje konwersję ram do napędu paskowego poprzez instalację specjalnych łączników. Materiałami ramy mogą być stal, aluminium lub tytan. Napęd Gates współpracuje z piastami wielobiegowymi jak i single-speed'ami. Jedynym wymogiem konstrukcyjnym ramy są poziome, ruchome tylne haki lub suport mimośrodowy, aby umożliwić naprężenie paska. Niestety nie wszystkie ramy rowerowe nadają się do tej metody konwersji do napędu paskowego. Na przykład owalne lub niesymetryczne tylne widełki są nieodpowiednie. Jeżeli chcesz potwierdzić kompatybilność swojej ramy, możesz wysłać do nas e-mail lub zadzwonić na numer +48 503 009 854

Nasza standardowa cena za konwersję ramy wynosi 550PLN, jest to znacznie mniejsza kwota niż zwykle pobierana przez producentów ram. Jeśli posiadasz już odpowiednią ramę, a chciałbyś przejść na napęd paskowy GATES Carbon Drive, możemy zaopatrzyć cię w pasek oraz przedn i tylną zębatkę: pełna oferta produktów Gates jest dostępna w naszym sklepie.